Zakład Polonistyki Stosowanej Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa UO ma zaszczyt zaprosić na konferencję z cyklu „Stare” i „nowe” w literaturze dla dzieci i młodzieży. Konferencja odbędzie się w Opolu w dniach 18–19 kwietnia 2018.

Tym razem przedmiotem obrad chcemy uczynić teksty religijne dla młodego odbiorcy, zarówno dawne, jak i współczesne, polskie i obce.

Najważniejsze problemy, które chcemy podjąć to:

• tradycja i nowatorstwo utworów religijnych,
  • genologia,
  • postacie świętych,
  • konwencje,
  • style narracji,
  • autorzy utworów religijnych,
  • teksty teatralne i filmowe,
  • recepcja tekstów religijnych,
  • analiza i interpretacja wybranych utworów,
  • utwory religijne w czasopismach,
  • miejsce utworów religijnych w literaturze dla dzieci i młodzieży,
  • miejsce i rola tekstów religijnych w edukacji dziecka.

Szczegóły w załącznikach:

Formularz zgłoszeniowy