3 kwietnia br. odbył się XXII Konkurs Wiedzy o Języku Polskim. Jak co roku konkurs przeprowadzili studenci Koła Naukowego Onomastów pod opieką dr hab. Danuty Lech-Kirstein, a przy ogromnym wsparciu przedstawicieli Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego. Organizatorami byli Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa UO i Kuratorium Oświaty w Opolu. W części oficjalnej, w której uczestniczyły Panie Jaonna Wnuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji, oraz Halina Nowacka, starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, uczniów przywitała dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa prof. Jolanta Nocoń. Wszyscy mogli też posłuchać wykładu prof. Sabiny Brzozowskiej-Dybizbańskiej pt. “Językowe stwarzanie świata. Przypadek Władysława Reymonta”. Pierwszy etap konkursu za nami, laureaci przygotowują się do części finałowej – oratorskiej, która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!