11 czerwca w ramach Dni Otwartych Wydziału Filologicznego uczniowie LO nr 3 i LO nr 6 wysłuchali wykładu… z hukiem. Prof. Sabina Brzozowska-Dybizbańska i dr Małgorzata Burzka-Janik wygłosiły wykład pt. „Poezja z hukiem. Nieszablonowe spotkanie z literaturą XIX wieku”. W ciekawy i niebanalny sposób zinterpretowały poezję Johanna Wolfganga Goethego i Tadeusza Micińskiego, odwołując się do twórczości… zespołów Rammstein i Behemoth. Tego jeszcze na opolskiej polonistyce nie było! Mimo panujących upałów uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali brawurowych interpretacji poezji dziewiętnastowiecznej.