Uczniowie z klas trzecich Liceum nr 4 w Rybniku gościli w czwartek (16.14.2017) na Uniwersytecie Opolskim. W ciągu kilkugodzinnego pobytu na naszej uczelni zapoznali się z warunkami studiowania na UO, wysłuchali prezentacji rzecznika prasowego i asystenta rektora Macieja Kochańskiego i wzięli udział w warsztatach, na których zaprezentował się nasz wydział. W Studenckim Centrum Kultury licealiści mieli okazję posłuchać krótkiego wykładu pt. „Język ojczysty a język obcy. Teoria sita fonologicznego, czyli skąd wynikają trudności w przyswajaniu wymowy języka obcego“, a także wziąć udział w warsztatach emisji głosu i wymowy polskiej i francuskiej. Zajęcia poprowadziły dr hab. Danuta Lech-Kirstein z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa oraz dr Magdalena Dańko z Katedry Kultury i Języka Francuskiego.