19 marca br. w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziły nas cztery klasy ponadgimnazjalne z Krapkowic i dwie klasy licealne z Opola. Na uczniów czekało wiele atrakcji: prezentacja kierunków, specjalności i kół naukowych, wykład prof. Mirosława Lenarta na temat Bellona, rzymska bogini wojny i wreszcie wielki quiz polonistyczny. Zainteresowani uczniowie z uwagą słuchali wykładowców i studentów, a także świetnie bawili się w czasie konkursu. Nagrody, pamiątki i podziękowania były miłym akcentem końcowym. Dziękujemy Pani Profesor Sabinie Brzozowskiej-Dybizbańskiej za inicjatywę i organizację, a także naszym nieocenionym studentom za olbrzymie zaangażowanie. Uczniów, którzy poczuli niedosyt (wiedzy lub atrakcji) zapraszamy do nas na studia!